Baza wiedzy o szkle

W tym miejscu chcemy przekazać wiedzę, wynikającą z naszego wieloletniego doświadczenia w pracy z materiałem budowlanym  jakim jest szkło. Znaleźć tu można informacje o tym czym warto się kierować oraz co należy wiedzieć planując wykorzystanie szkła w przestrzeni projektowanego domu czy też w przestrzeniach użytkowych. Szkło odgrywa znaczącą rolę w wystroju wnętrz, głównie ze względu na swoją transparentność, wnosi lekkość oraz pozwala na rozświetlenie wnętrza.

Niezaprzeczalnie szkło jest eleganckim, subtelnym materiałem, który wygląda dobrze właściwie w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, od minimalistycznego po konserwatywny.

Szkło jako ciekawy, nowoczesny materiał budowlany, posiada unikatowe walory, które sprawiają, że wnętrze z jego wykorzystaniem nabiera oryginalnego charakteru.

Decydując się na wykorzystanie szkła w naszym wnętrzu powinniśmy poznać jego właściwości, wśród wielu rodzajów szkła możliwych do wykorzystania są także i takie, które można wykorzystywać w nietypowych sposób. Proponujemy, w ramach aranżacji wstawić na przykład szklane ściany, drzwi, schody a nawet podłogę. Możliwe do realizacji są również szklane meble, takie jak stoły, ławy oraz blaty do kuchni. Łazienkę można wzbogacić szklaną wanną lub umywalką uwzględniając również ciekawą kolorystykę (bogata gama szkła lakierowanego Lacobel).

 

Ze względu na swoje właściwości szkło jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na wysokie temperatury (szkło hartowane). Szkło gięte natomiast pozwala na uzyskanie nietypowych kształtów.

 

Inny możliwy do zastosowania rodzaj szkła, pokrywany sitodrukiem może być stosowany do przeszkleń fasad budynków, wykorzystany do zbudowania ścianek działowych lub użyty jako element wyposażenia wnętrza, pełniąc dodatkowo funkcję użytkową. Szkło takie jest wyprodukowane poprzez nałożenie emalii ceramicznej na bezbarwne lub barwione w masie szkło float, a następnie wysuszone i poddane procesowi hartowania. Wzór sitodruku może pokrywać niewielką część szyby lub całą jej powierzchnię.

 

W sytuacji gdy zależy nam na wykorzystaniu wytrzymałego szkła, bezpiecznego nawet przy stłuczeniu, na przykład budując szklane ściany, warto zastosować szkło laminowane. Warstwy szkła są sklejane ze sobą za pomocą folii PVB podnosząc znacznie wytrzymałość tego materiału. Tu również można zastosować dodatkowo dowolną grafikę oraz szeroką paletę kolorystyczną.

 

Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, który warto wykorzystywać w projektowaniu domów, mieszkań czy tez budynków.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.