szkło laminowane

Bezpieczne szkło laminowane składa się z dwóch lub więcej tafli szkła, między którymi umieszczono jedna lub kilka folii PVB. Wyróżniamy szkło z jedną folią PVB o grubości 0,38 mm oraz szkło , w którym minimalna ilość folii wynosi 0,76 mm. W przypadku stłuczenia szkła ,  odłamki pozostają przyklejone na folii , dzięki czemu szyba zostaje na miejscu. Jest to niezwykle istotne przy zastosowaniu szkła w przypadku instytucji publicznych, szkół, przedszkoli ale także w budynkach mieszkalnych. Zamontowanie bezpiecznego szkła laminowanego zapewnia bezpieczeństwo ludzi. Jeśli jakiś przedmiot uderzy w przeszklony dach np. w galerii handlowej, szkło laminowanie zapobiegnie wpadnięciu tego przedmiotu oraz odłamków szkła.

 

Szkło laminowane kolorowe

Jest szkłem laminowanym kolorowym, które składa się z dwóch tafli połączonych jedną lub kilkoma warstwami folii barwionej. Poprzez nakładanie kilku warstw folii kolorowych można uzyskać różne ekskluzywne barwy zarówno przezierne jak i półprzezierne. Szkło tego typu znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i użytkowym (biura, restauracje, hotele, galerie handlowe, lotniska itp.)

 

Rozróżniamy także dekoracyjne szkło laminowane. Jest to szkło laminowane, w którym jedna z folii została pokryta jedno  lub wielobarwnym nadrukiem. Szkło dekoracyjne znajduje szereg zastosowań w  wystroju wnętrz a także w biurach, restauracjach, hotelach, galeriach. Poprzez zastosowanie dekoracyjnego szkła laminowanego możemy reprodukować fotografie, rysunki czy znaki firmowe. Taki wzór nakładany jest na folię wewnętrzną, chronioną przez tafle szkła. Dzięki temu możemy uchronić wzór przed zniszczeniem z zewnątrz np. grafit ii.

 

Istnieje również bezpieczne szkło laminowane z izolacją akustyczną. Składa się ono z dwóch lub więcej tafli szkła, między którymi umieszczono jedną lub kilka warstw folii PVB posiadającej własności izolacji akustycznej. Szkło tego typu pozwala na wytłumienie hałasów zewnętrznych w budynkach lub mieszkaniach położonych na obszarach o znacznym natężeniu hałasu (obwodnice, lotniska, okolice dworców).