Szkło w architekturze

Dom jednorodzinny - szkłoSzkło jest materiałem niezwykle uniwersalnym, a jego właściwości fizyczne powodują, że jest doskonałe także jako materiał stosowany w architekturze i budownictwie. Dawniej "szklane domy" były futurystyczną wizją nowoczesnej architektury, obecnie jednak bardzo często można spotkać szkło w budynkach użyteczności publicznej, a także obiektach prywatnych.

Właściwości szkła takie jak plastyczność, duża przezierność, dobra termoizolacja i izolacja akustyczna czy właściwości przeciwpożarowe, czynią z niego materiał doskonały dla architektów i budowniczych. Nic więc dziwnego, że obecnie szkło jest, obok betonu i stali, najpopularniej wykorzystywanym w architekturze materiałem.

Krótka historia

Po opracowaniu technologii wyrobu szkła w budynkach było ono wykorzystywane jedynie do produkcji szyb, szybko jednak wizjonerzy architektury zaczęli próbować wykorzystywać je także do wznoszenia budowli. Trend ten został podchwycony błyskawicznie i obecnie bardzo często w architekturze miast dostrzec można szklane bądź wykańczane szkłem budynki.

Pierwszą w historii szklaną budowlą był Kryształowy Pałac, zbudowany dla angielskiej królowej Wiktorii. Następnie zaczęły pojawiać się inne sposoby wykorzystania szkła w budynkach, między innymi obkładanie nim elewacji oraz stosowanie różnych rodzajów szkła, nie tylko przezroczystego, ale też wszelkich innych typów.

Popularność i zastosowanie szkła

Biurowce - wykorzystanie szkłaSzkło jest chętnie wykorzystywane przez architektów oraz ich klientów ze względu na jego unikane właściwości. Konstrukcje ze szkła zapewniają doskonałą przepuszczalność światła, a wysokiej jakości szkło, na przykład szkło hartowane, gwarantuje bezpieczeństwo, trwałość i solidność konstrukcji.

Zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i domach, spotkać można różnego rodzaju konstrukcje ze szkła - materiał ten ma w sobie wielki potencjał, który jest chętnie wykorzystywany przez architektów. Wykonuje się ze szkła nie tylko balustrady czy posadzki, możliwy jest też montaż szklanych tafli na ścianach wewnętrznych, elewacjach, a nawet na dachach.

Profesjonalne szkło dla architektów i projektantów

Każdy architekt i projektant poszukujący wysokiej jakości szkła do wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji znaleźć może w naszej ofercie różne rodzaje szkła. Nowoczesne technologie i precyzja produkcji sprawiają, że wykorzystanie produkowanego przez nas szkła jest zawsze dobrym rozwiązaniem, gwarantującym znakomite efekty.

Współpracujemy z pracowniami projektowymi, nie tylko dostarczając im wysokiej jakości szkło hartowane do wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji ze szkła, ale również służąc im doradztwem i pomocą. Wiemy, jaki rodzaj szkła będzie najlepszy w każdym przypadku, doradzamy także jego najlepsze parametry i nowatorskie rozwiązania.

Apartamenty i mieszkania - nowoczesne wykorzystanie!

Budynek - Szkło jako aranżacjaBudynki, w których znajduje się duża ilość szkła, obecnego także na zewnątrz w postaci okładzin elewacji, prezentują się zdecydowanie interesująco i awangardowo, są też nasycone światłem. Mimo iż szkło w architekturze jest coraz bardziej popularne, wciąż jest to sposób na oryginalność oraz nowoczesny, a wręcz futurystyczny wygląd obiektu.

Osoby chcące zaprowadzić w swoim mieszkaniu czy apartamencie nowoczesny, awangardowy klimat, mogą skorzystać z wielu proponowanych przez nas rozwiązań konstrukcji ze szkła. Świetnie wyglądają szklane posadzki, a także okładziny ścian, dla posiadaczy domów zaś doskonałe będą szklane elewacje czy dachy.

Oferta współpracy dla biur architektonicznych i architektów

Wiemy, jak wielkie korzyści można osiągnąć, umieszczając w budynkach szkło w dowolnej postaci, ważnym punktem naszej działalności jest więc współpraca z biurami architektonicznymi i architektami. Posiadamy w ofercie różne rodzaje szkła, dzięki czemu możliwe jest osiąganie różnych efektów i realizowanie nawet najśmielszych projektów.

Biura architektoniczne i architekci zainteresowani projektowaniem budynków i konstrukcji ze szkła mogą liczyć na naszą pomoc na każdym etapie, gdyż nie tylko zajmujemy się dostarczaniem wysokiej jakości szkła hartowanego do takich celów, ale też doradzamy w zakresie wyboru najlepszego typu materiału czy jego odpowiednich parametrów.

Dlaczego warto zaufać GlassVision?

Szkło jako materiał wykorzystywany także do celów architektonicznych nie ma przed nami żadnych tajemnic. Posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie wykonywania i doboru szkła do takich celów, doskonale znamy właściwości poszczególnych rodzajów tego materiału, jesteśmy więc najlepszym wyborem dla każdego, kto chce ziścić własne marzenie o szklanych domach.

Nowość


PRIVA-LITE

Szkło z elektronicznie
sterowaną
przeziernością

Zobacz