szkło ornamentowe

Jest szkłem bezbarwnym, barwionym lub zbrojowym. To półprzezierne szkło uzyskuje się w procesie walcowania płynnego szkła między dwoma cylindrami. Na jednym z cylindrów znajduje się wygrawerowany wzór, który w procesie produkcji tłoczony jest na szkle. Szkło ornamentowe posiada szeroką gamę wzorów, barw i faktur, pasujących m.in. do wystroju mieszkań. Ale atrakcyjna barwa i faktura to nie jedyne zalety szkła ornamentowego. Jego dużym atutem jest także wszechstronność, uniwersalność i łatwość utrzymania w czystości. Dodatkowo, szkło półprzezierne pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni i stworzenie intymnego nastroju za pomocą przyjemnie rozproszonego światła.

 

Szkło ornamentowe to jedno z najciekawszych szkieł dostępnych na rynku i jeden z najbardziej dekoracyjnych materiałów. Zarówno szkło ze wzorem, barwione i tłoczone, jak również szkło bezbarwne pozwalają wyczarować we wnętrzach prawdziwe dekoracyjne perełki. Dzięki dużej przepuszczalności światła, możemy uzyskać różnorodne efekty naświetlenia pomieszczeń. Szeroka gama wzorów i deseni idealnie nadaje się do podkreślenia indywidualnego stylu nawet najbardziej wymagającego wnętrza. W naszej ofercie można znaleźć najlepsze szkło ornamentowe w bardzo atrakcyjnej cenie. Oferujemy szkło grawerowane, zbrojone, tłoczone, ze wzorem i jednolite - od najbardziej klasycznych po nowoczesne. Nasze szkło idealnie pasuje do wystroju mieszkań oraz pomieszczeń niemieszkalnych utrzymanych w różnych stylach.

 

Zastosowanie szkła oranmentowego

Szkło ornamentowe, inaczej mówiąc - szkło półprzezierne ma bardzo szerokie zastosowanie ze względu na różnorodność wzorów i barwną fakturę. Bardzo często wykorzystywane jest jako ściany działowe, wypełnienia szklane do drzwi oraz jako elementy barierek. Może również służyć do wykonania dekoracyjnych kabin prysznicowych, półek oraz elementów w kuchni. Szkło ornamentowe - bezbarwne, tłoczone, grawerowane czy ze wzorem świetnie sprawdza się także w meblarstwie. To dzięki niemu w łatwy sposób można stworzyć wyrafinowane i stylowe wnętrza - prywatne oraz użyteczności publicznej.

 

Niektóre z zastosowań to :

  • Szklane i oszklone
  • Ścianki działowe i ścianki przesuwane
  • Okna
  • Kabiny prysznicowe i osłony wannowe
  • Meble (stoły, lady, blaty)
  • Barierki do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych
  • Mała architektura miejska

 

 

Zaletą szkła ornamentowego są na pewno walory estetyczne ale również łatwość w utrzymaniu czystości.

 

 

 

 

Nowość


PRIVA-LITE

Szkło z elektronicznie
sterowaną
przeziernością

Zobacz